Sri Lanka dla prawdziwych Globtroterów

image

 

 

Cejlon jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej egzotycznych miejsc, które przyciąga sporą ilość turystów z prawdziwego zdarzenia.

 

 

 

Plan wyjazdu

Przykładowy program wycieczki obejmujący wszystkie najważniejsze atrakcje typu miejsca religijne, plantacje herbaty i przypraw, dziewicze plaże, safari w Parku Narodowym to koszt rzędu 14 tysięcy złotych. Zwiedzanie trwa dwa tygodnie. Oferta zawiera pobyt w luksusowym hotelu na Sari Iance Ulagalla Wallawa, zwiedzanie miejsc kultu i pól uprawnych z przyprawami oraz herbatą a także relaks na plażach Koggala tuż przy legendarnym hotelu Fortress.

Dalsze przyjemności

Zaraz po przylocie planowaną wycieczką jest historyczne miasto Anuradhapura. Podziwiać tam można zabytki architektoniczne i ośrodki religii buddyjskiej. Znajduje się tam także hotel wysokiej klasy w którym zostaniemy zakwaterowani.

Kolejnym etapem jest wycieczka objazdowa z uwzględnieniem poznania kultury i podziwiania oryginalnej natury na Sri Lance. Warto zwrócić uwagę na twierdzę w Sigiriya, która stanowi element dziedzictwa UNESCO.

W kolejnym dniu zaplanowane jest zderzenie z naturą czyli przejażdżkę do Parku Narodowego Minneriya będącego chlubą lankijskiego narodu. Będąc na safari możemy zetknąć się na żywo ze słoniami, krokodylami, pawiami, lampartami i niedźwiedziami. Następnym elementem jest zwiedzanie ogrodu ziół i przypraw w Matale, gdzie uprawia się drogocenny kardamon, wanilię, gałkę muszkatołową czy też cynamon.

Natura na Sri Lance

Dzień później odwiedzić można słynne plantacje herbaty znajdujące się w miejscowości Nuwara Eliya czyli Małej Anglii, zapewniając sobie niezapomniane wakacje na Sri Lance. Planowaną atrakcją jest możliwość zapoznania się z lokalnymi wytworami takimi jak batik, obróbka kamieni i rzeźba w drewnie. Warto zajrzeć do Królewskiego Ogrodu Botanicznego w Peradeniya z XIV wieku.

Relaks na wyspie

Pod koniec wojaży wypada skorzystać z urokliwej plaży Koggala. Jest całkowicie dziewicza więc nie uświadczymy tam elementów cywilizacji. W okolicy hotelu znajdują się interesujące miejsca takie jak miasteczko Galle dla bardziej aktywnych wypoczywających. Można się tam zetknąć z feerią barw i zapachów, pozwiedzać zabytki wybudowane jeszcze przez Holendrów w czasach kolonialnych. Obowiązkiem jest spróbowanie lokalnych świeżych owoców morza oraz warzyw i owoców a także oczywiście przysmaku z którego słynie Sri Lanka czyli aromatycznego curry.