Skarby Cejlonu

image


Każdy prawdziwy podróżnik wybierając destynację swoich wojaży na pewno chce aby wyjazd udał się jak najlepiej dlatego warto zapoznać się z ofertą egzotycznych wakacji na Sri Lance. Oferuje ona doskonałą pogodę, piękne plaże, przemiłych mieszkańców oraz pyszne curry, chyba najlepsze na świecie.

Najciekawsze miejsca

Ciekawostkami na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając sobie ten cel podróży są: sierociniec słoni w Pinnawala, spacer do Nuwara Eliya czyli tak zwanej Małej Anglii, możliwość przyjrzenia się plantacjom herbaty, wanilii i kardamonu oraz relaks na plażach „Łzy Indii”.

Przykładowy plan podróży

Plan podróży to przesiadka na jednym z lotnisk w Azji, lądowanie na Sri Lance gdzie może nas odebrać kierowca, który zawiezie turystów do hotelu. Następnie tuż po rozpakowaniu się i odpoczynku po długim locie ów kierowca poprowadzi nas przez najpiękniejsze zakątki w tym miejscu. Propozycją jest wycieczka objazdowa, spacer lub relaks na plaży, skorzystanie z targu rybnego w pobliskiej wiosce.  Następnego dnia warto zintensyfikować podróż i dać się zabrać przez kierowcę na zapierająca dech w piersiach przejażdżkę do miejsca gdzie przebywają porzucone słonie oraz do świętej góry Sigiriya. Kolejnym etapem jest odwiedzenie ogromnych plantacji słynnej cejlońskiej herbaty oraz przypraw. Po tych przeżyciach przewodnik zabierze nas do niebędącej już stolicą Sri Lanki- Kandy. Warto zajrzeć też do buddyjskich klasztorów i świątyń. Proponowanym miejscem do odwiedzenia jest Mała Anglia czyli Nuwara Eliya gdzie znajdują się najcudowniejsze trasy na świecie. Najbardziej zachwycające są wzgórza herbaciane. Ostatniego dnia należy skorzystać z wyprawy na safari aby móc zobaczyć jak żyją dzikie zwierzęta typu flamingi czy słonie.

Odpoczynek na Sri Lance

Po tak intensywnych dniach warto odpocząć sobie trochę na dziewiczych plażach Tangalla. Nie widać tam żadnej cywilizacji i ludzi więc wspaniale będzie obserwować tam zachody i wschody słońca, opalać się i relaksować w naturalnie wyżłobionych basenach w skałach wodnych.

Na koniec korzystania z dobrodziejstw Sri Lanki warto odwiedzić Galle czyli miasto kolonialne mające w sobie jeszcze pradawną historyczność. Można oglądać tam holenderskie budowle z XVII wieku i wiele innych ciekawostek, których nie spodziewalibyśmy się przebywając w tym kraju.