Najpiękniejsze plaże Sri Lanki

image


Sri Lanka jest idealnym miejscem dla zapalonych plażowiczów ponieważ będąc wyspą jest wręcz otoczona plażami z których można skorzystać podczas letniego wypoczynku. Ciekawostką dla osób, które chcą spróbować nurkowania jest to, że przy wybrzeżach jest tam wiele różnobarwnych i rozbudowanych raf koralowych.

Negombo

Pierwszą miejscowością gdzie możemy zrelaksować się na plaży jest Negombo, znajdująca się tuż obok lotniska więc to często wybierany kierunek ze względów praktycznych. Plaża jest w tych okolicach dosyć duża i szeroka z odpowiednią aurą przeznaczoną dla surferów. Miasto leży blisko poprzedniej stolicy Sri Lanki więc wiele zanieczyszczeń przedostaje się w te okolice, co jest dużym minusem. Warto skorzystać z targu rybnego gdzie znajdziemy świeże owoce morza, ryby w całkiem dobrych cenach. Wtedy także istnieje możliwość obserwowania rybaków, którzy wracają z połowów.

Kolombo

Tutejsza plaża jest wymieniona jako raczej ciekawostka niż miejsce do plażowania ponieważ woda jest dosyć brudna i znajduje się tuż obok slumsów. Dzieje się tak ze względu na to, że była to poprzednia stolica Sri Lanki zamieszkało tu wielu ludzi, którzy nie za bardzo dbali o czystość miasta. Widoczne są śmieci i inne zanieczyszczenia a ujścia rzek są połączone ze ściekami i innymi śmieciami. Raczej to miejsce należy omijać jeśli nastawiamy się na plażowanie.

Beruwala

Jest małym miasteczkiem jednakże wiąże się z nim ciekawa historia bo jest to pierwsza osada muzułmańska na Sri Lance, która powstała w VIII wieku z powodu arabskich kupców, którzy przybyli na wyspę. Można tutaj zaobserwować przeogromny pasaż plaż, który okala całą wyspę (podobno zaczynając od tej plaży można rzeczywiście ją obejść).

Obecnie jest tam wiele hoteli i miejsc, gdzie można spędzić wakacje w każdym dniu w roku.

Bentota

Ta miejscowość leży na południowym brzegu rzeki Bentota. Nazwa miasta jest związana z mitami dotyczącymi demona Bema, który niegdyś według mieszkańców dręczył ich mieszkając na brzegu rzeki. Istnieje tam najlepsza baza hoteli na Sri Lance z największą ilością gwiazdek. Sama plaża jest dość duża, są na niej świetne warunki do plażowania (także jeśli chodzi o infrastrukturę czyli przyhotelowe knajpki serwujące interesujące drinki).

Ambalangoda

Plaże okalające tą miejscowość są polecane dla osób, które nie lubią tłumów bo jest to miejscowość rzadko odwiedzana przez turystów. Są bardzo szerokie, czyste można powiedzieć, ze dziewicze.