Kierunek Sri Lanka i Malediwy

image

 

 

Tego typu podróż jest polecana dla osób wymagających, które są już doświadczonymi podróżnikami. Ten kierunek wiąże się z widokami dziewiczych plaż, lazurowych wód i śnieżnobiałego piasku a także możliwości spróbowania najlepszego na świecie curry więc chyba nie trzeba nikogo przekonywać aby wybrał wakacje na Sri Lance i Malediwach

 

 

 

Zwiedzanie i odpoczynek

Ten kierunek jest polecany dla osób, które są zainteresowane bogactwem kulturowym Sri Lanki a także dla każdego, kto chce skorzystać z prawie bezludnych plaż i wypocząć pływając w nieskazitelnie czystej wodzie na Malediwach.

Plan podróży

Podczas wycieczki będzie do dyspozycji kierowca, który obwiezie was po najpiękniejszych zakątkach Sri Lanki. Ciekawostką podróżniczą jest możliwość odwiedzenia sierocińca dla słoni tuż obok świętej góry Sigiriya gdzie można podziwiać okolicę. Kolejnym punktem jest oglądanie plantacji drogocennych przypraw, które uprawia się na Sri Lance- kardamonu, cynamonu a także wanilii.

Ważną częścią kultury jest religia buddyjska, którą możemy poczuć zwiedzając Kandy, poprzednią stolicę wyspy. Nadal jest tam wiele klasztorów i świątyń zaskakujących swoją barwnością.

Kolejnym etapem zwiedzania jest wyprawa do Małej Anglii czyli miasta Nuwara Eliya. Jest to chyba najsłynniejsze miejsce gdzie uprawia się herbatę, zachwycające ze względu na widoki.

Ostatnim etapem aktywnego zwiedzania jest Park Narodowy Yala gdzie znajduje się safari z dzikimi zwierzętami: flamingami, dzikimi słoniami etc.

Wypoczynek na plaży

Druga część podróżowania po Sri Lance przeznaczona jest na relaks na pięknej plaży nietkniętej cywilizacją. Tangalla to miejsce z dziewiczą okolicą gdzie można opalać się, pływać i spacerować oglądając wschody i zachody słońca. Można zaznać tam ciszy i spokoju.

Dla bardziej aktywnych podróżników zaplanowano wycieczkę do Galle czyli miasta kolonialnego. Istnieje tam wiele zabytków architektury holenderskiej z XVII wieku a także atmosfera średniowiecznego rynku.

Malediwy

Gdy zwiedzanie Sri Lanki będzie miało swój koniec zostaniemy przetransportowani na Malediwy. Docierając tam będzie można nie tylko napawać się widokami a także należy skosztować typowego dla tej kuchni homara. Plażowanie będzie głównym punktem programu ponieważ na tej wyspie można zaznać prawdziwego tropiku. Białe piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda oraz spacery w tropikalnych ogrodach to jest to, czego należy spodziewać się po kolejnych dniach podróży.