Dlaczego warto odwiedzić Kubę?

image

 

 

Bardzo wiele jest powodów, dla których koniecznie trzeba odwiedzić Kubę, kraj położony malowniczo na wyspie o tej samej nazwie, oblewany wodami Morza Karaibskiego. Poniżej zaledwie kilka przykładów i ciekawostek, które sprawią, że każdy Kubę zapragnie poznać bliżej!

 

 

 

Zabytkowe samochody, rum i cygara!

To chyba zdecydowanie najbardziej charakterystyczne „elementy”, z którymi Kuba jest kojarzona. Kubańskie cygara są najlepszymi na całym świecie. Za markę Cohiba Behike, za paczkę 40 cygar, trzeba zapłacić aż 18600 dolarów! Jeśli chodzi o słynny na Kubie rum, do teraz wytwarzany on jest zgodnie z tą samą recepturą, którą stosuje się już od ponad 100 lat. Największym producentem napojów spirytusowych na wyspie jest Havana Club.

Zabytkowe samochody można na Kubie spotkać dosłownie wszędzie. Wiele z nich to auta z lat 40. i 50. ubiegłego wieku, których wygląd robi ogromne wrażenie! I tak, można spotkać między innymi zabytkowe auta takich marek jak między innymi Cadillac, Dodge, Chevrolet czy Oldsmobile. W żadnym innym miejscu na świecie niż w Polsce i właśnie na Kubie nie znajdziemy też tak wielu… „maluchów”! Poczciwy Fiat 126p na Kubie zwany jest polsky.

Habana Vieja i Buena Vista Social Club

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Kubie jest jej stolica, Hawana. Na szczególną uwagę zasługuje Habana Vieja czyli Stare Miasto, które dzięki temu, że znalazło się na liście zabytków UNESCO, zaczęto pięknie odnawiać i obecnie zachwyca swoim widokiem. Znajdują się tu zarówno liczne hotele, restauracje jak i muzea. Z kolei najbardziej rozpoznawalnym klubem na Kubie jest słynny Buena Vista Social Club.

Bajeczna przyroda

Kuba słynie z pięknych plaż, wspaniałej pogody, parków narodowych. Można spotkać się z opinią, iż kubańskie plaże są najpiękniejsze na całych Karaibach. Piasek jest miękki, czysty, bialutki. Kuba otoczona jest malowniczymi rafami koralowymi oraz krystalicznie czystą wodą. Warunki wprost idealne do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych, między innymi do nurkowania. Średnia temperatura na Kubie w ciągu roku wynosi 25 stopni C, słonecznie jest przez prawie cały rok. Liczne obszary na terenie Kuby objęte są ochroną. Wspaniała przyroda – góry, wodospady, niezwykła, zróżnicowana fauna

Zapraszamy do odkrycia tajemnic Kuby na stronie https://planetescape.pl/kraj/kuba/ i rozpoczęcia wyjątkowej podróży, która wypełni Twoje życie niezapomnianymi wspomnieniami i niezwykłymi przeżyciami!